Misterium Męki Pańskiej 2010

Wystawa „Misterium Gdańskie”

misterium-wystawa1 misterium-wystawa2 misterium-wystawa3 misterium-wystawa4 misterium-wystawa5

W marcu 2010 Stowarzyszenie SUM zorganizowało w centrum Gdańska, na placu przed Ratuszem Staromiejskim przy ul. Korzennej wielką wystawę fotografii, przedstawiających XIV stacji Męki Pańskiej. Zdjęcia zostały wykonane w czasie Misteriów, które przeszły przez Gdańsk w poprzednich latach. Fotografie wykonał Adam Hlebowicz.

Wystawa była  prezentowana przez ostatni miesiąc Wielkiego Po stu ( w założeniu; w rzeczywistości można ją było ogląda od 15 marca do 2 kwietnia)i jej zadanie było dokładnie takie samo jak samego Misterium –w tym konkretnym czasie ma przypominać o tym, jaki to jest czas i co ważnego się w nim wydarzyło. Ma trafić do zwykłego przechodnia, przypadkowej osoby, która trafi w tym właśnie miejscu na coś, co być może ją poruszy, zastanowi ją, zmusi do jakiejś refleksji.

gnmist
Nie obyło się niestety bez licznych dewastacji dokonanych przez nieznanych sprawców. W dużym stopniu uległa ona dewastacji.  Właściwie każdy weekend oznaczał dla wystawy kolejne zniszczenia, a dla Stowarzyszenia  – konieczność napraw.
dsc00533 dsc00531

Misterium Męki Pańskiej 2010

W 2010 roku, 4 kwietnia odbyło się piąte z kolei Misterium Męki Pańskiej na ulicach Gdańska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz serii przepięknych zdjęć panoramicznych zrobionych w 2010 roku przez Wojtka Ostrowskiego – kliknij tutaj

GALERIA

Comments are closed