Misterium Męki Pańskiej 2008

Misterium Męki Pańskiej – Gdańsk 2008

21 marca 2008 odbyło się po raz trzeci Misterium Męki Pańskiej na ulicach Gdańska. Tym razem odtwórcami ról byli w znacznej części aktorzy – amatorzy z Klubu Plama oraz członkowie trójmiejskich duszpasterstw.

Oprawę muzyczną jak dotychczas zapewnił zespół i Diakonia Muzyczna kierowane przez Cezarego Paciorka. Stowarzyszenie zaproponowało zmianę trasy przejścia Misterium. Nowa trasa, wiodąca na Górę Gradową, nie zmienia sensu przesłania, natomiast pod względem wizualnym zbliża nas bardziej do przekazu o ukrzyżowaniu na Górze Kalwarii. Miejsce ukrzyżowania, również naznaczone krwią w pokoleniach wcześniejszych oraz  tło ukrzyżowania czyli dźwigi stoczniowe i całe nasze miasto wzmacniają przesłanie o męczeństwie, śmierci i nadziei na zmartwychwstanie.

Misterium odgrywane było zgodnie ze schematem tradycyjnej Drogi Krzyżowej. Poszczególne sceny opatrzone były komentarzem, pewnego rodzaju nauką, wezwaniem głoszonym przez oo.dominikanów z kościoła św. Mikołaja. Szczególnie ważna było obecność z nami Metropolity gdańskiego Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.

GALERIA

Comments are closed