Parada Niepodległości 2008

VI Parada Niepodległości – Gdańsk 2008

 

Mogłoby się wydawać, że przy szóstej Paradzie pracy już właściwie nie ma. Nic bardziej mylnego. Rosnąca ilość uczestników jest największym sukcesem ale i jednym z podstawowych wyzwań dla nas – organizatorów. Kwestie logistyki i organizacji oraz bezpieczeństwa pochłaniają miesiące przygotować. Aby uczestnicy mogli świętować w sposób spontaniczny a jednocześnie bezpieczny – scenariusz przebiegu wydarzenia musi przewidywać wszystkie możliwe, również trudne sytuacje. My musimy zabezpieczyć wszystkie newralgiczne miejsca i momenty. Od lat współpracujemy w tym zakresie z Policją, Strażą Pożarną, Strażą Graniczną, Pogotowiem, Strażą Miejską, ZHR i ZHP.

Wojsko

Jednak Gdańsk to przede wszystkim cudowna atmosfera, powodująca że takie służby jak Polica czy Straż Graniczna bardziej przydają się w Paradowych kampaniach reprezentacyjnych niż do pilnowania porządku. Gdańszczanie doskonale wiedzą na czym polega prawdziwe świętowanie niepodległości stąd z roku na rok gościmy coraz więcej przyjezdnych z innych miast Polski.

Wojsko

GALERIA zdjęć z Parady Niepodległości A.D.2008. Zapraszamy do oglądania i życzymy miłych wrażeń.

Rok 2008 to oprócz Parady niezwykłe wydarzenie towarzyszące – koncert zespołu Sabaton. Aby przeczytać i obejrzeć, co się wtedy działo kliknij na link wydarzenia towarzyszące

Wojsko

Comments are closed